Obec Bečváry
ObecBečváry

Od 9. 11. 2022 bude na  základě Veřejnoprávní smlouvy, uzavřené  mezí obcí Bečváry a městem Kolín, probíhat nové úsekové měření v obci Bečváry na komunikaci I/2 v obou směrech. Měřící úsek začíná u č.p. 103, končí u č.ev. 154  a opačně.

V Bečvárech je staré hřiště a my chceme NOVÉ přece

Nové hřiště v areálu Základní školy a Mateřské školy v Bečvárech

Typ: ostatní
Spokojení žáci na lanové pyramiděV Bečvárech je staré hřiště a my chceme NOVÉ přece!

V září 2017 se žáci Základní školy v Bečvárech dočkali nového hřiště na pozemku v areálu školy. Předchozí hřiště tvořené z velké části dřevěnými prvky, které bylo vybudováno v roce 2009, už začalo dosluhovat a stav dřevěných prvků začal být z hlediska bezpečnosti dětí nevyhovující. Poškozené prvky byl z hřiště odstraněny a vyvstala otázka, jak školní zahradu pro děti zatraktivnit. Obec se rozhodla na tuto situaci reagovat a požádala o dotaci Ministerstvo pro místní rozvoj v rámci Podprogramu obnovy a rozvoje venkova ČR pro rok 2017.

Do projektu V Bečvárech je staré hřiště a my chceme NOVÉ přece! byly aktivně zapojeny všichni žáci školy. Děti výtvarně ztvárnily svoje představy o budoucí podobě hřiště a pomáhaly na školní zahradě vyměřovat místa, kde by mohly být umístěny nové herní prvky.

Žádost o podporu nakonec dopadla úspěšně a obec obdržela z Ministerstva pro místní rozvoj dotaci ve výši 302 302,- Kč. Následovalo výběrové řízení, kterého se zúčastnily tři dodavatelé dětských hřišť. Vítězem vzešlým z výběrového řízení se stala firma Bonita Group Service s.r.o, která shodou okolností již realizovala jedno dětské hřiště v obci – v části Červený Hrádek.

Obec Bečváry se spolupodílela na financování projektu nového hřiště částkou 129 559,- Kč.

Samotná instalace herních prvků proběhla během několika dní na počátku nového školního roku. Poté bylo konečně hřiště zpřístupněno nejen žákům školy, ale i všem ostatním dětem v obci, které se na nové herní prvky s nadšením doslova vrhly. Díky slunečnému podzimu bylo hřiště hojně využíváno. Žáci a děti se tak konečně dočkali prostoru, kde si mohou bezpečně hrát a vybít svou energii na atraktivních herních prvcích jako je třeba lanová pyramida, kolotoč nebo hnízdová houpačka.

Díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj vznikl v obci pěkný a zároveň bezpečný prostor (hřiště je ze všech stran oploceno), kde mohou děti školou povinné či mladší děti pod dozorem rodičů trávit volný čas.

Projekt v Bečvárech je staré hřiště a my chceme NOVÉ přece! vznikl s podporou Ministerstva pro místní rozvoj.

Mapový portál

Mapový portál Mapotip